Слідами Бенефіціара

  • Rate this item
    (4 votes)

Судова практика, щодо застосування концепції бенефіціарного власника, підтримує класичні моделі податкового планування.

Надихаюча на пошуку концепція

Концепція бенефіціарного власника з’явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти ефективний інструмент боротьби з «податковими схемами» і на хвилі натхнення від інформаційного співробітництва з податковими органами Нідерландів. Останні нібито в 2010 році підтвердили відсутність статусу фінансової установи за законодавством Голландії в юридичної особи, якій українська компанія виплачувала проценти за кредитом й оподатковувала їх за пільговою ставкою (2% замість звичайної ставки податку на прибуток нерезидентів – 15%).

Read more...

ПДВ: чи стало легше?

  • Rate this item
    (3 votes)

Практика застосування змін в частині реєстрації платником ПДВ, що були запропоновані Законом України № 4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» (надалі – «Закон №4834») не є однозначною. Їх прийняття спричинило багато питань: хто може бути зареєстрований як добровільний платник ПДВ? Який перелік документів буде вимагатися на практиці для добровільної реєстрації? Які можуть бути підстави для відмови в реєстрації? 

Варто нагадати, що податкові органи декларувати спрощення процедури адміністрування податків та зменшення бюрократичних перешкод для підприємців. Вже сьогодні стає очевидно, що зменшення бюрократичних процедур – ще одна ланка в цілому ланцюжку «спрощень», які досить сумнівними.

Read more...
Subscribe to this RSS feed