Зміни до податкового законодавства, які наберуть чинності з 01 січня 2014

Із 01 січня 2014 року набере чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 р. №657– VІІ.
Згідно з даним Законом із нового року:

 • Новозареєстрований суб’єкт господарювання зможе бути добровільно зареєстрований платником ПДВ чи єдиного податку одразу після його державної реєстрації в автоматичному режимі без відвідування органу Міндоходів (реєстрація повинна пройти протягом 2 робочих днів, а для платників ПДВ – або з дня, який ними обраного, або протягом 5 днів із дня отримання заяви).
 • У платника податків відпаде необхідність повідомляти контролюючі органи про зміну своїх даних, усі дані будуть міститись у Єдиному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб підприємців.
  •  Анулювання реєстрації платника єдиного податку може здійснюватися у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом 2 кварталів підряд.
  • За помилки у формі №1-ДФ штрафні санкції не будуть застосовані, якщо вони не призвели до неправильного визначення податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб.
  • Назву «Свідоцтво платника ПДВ» змінено на «Виписку з реєстру платників ПДВ», а «Свідоцтво платника єдиного податку» – «Виписку з реєстру платників єдиного податку».
  • Будуть скорочені терміни повідомлення банками податкових органів про відкриття/закриття рахунків з 3 днів до наступним чином визначеного терміну – «не пізніше як наступний робочий день з дня відкриття/закриття».
  • Витяги з реєстру платників ПДВ та реєстру платників єдиного податку можна отримати безкоштовно за заявою протягом 2-х робочих днів.
  • За покупцем закріплюється право протягом 60 днів поскаржитися на постачальника, який відмовився виписати податкову накладну або порушив порядок її виписки (реєстрації).

  Ми надалі плануємо слідкувати за змінами у національному та міжнародному податковому/митному законодавстві.
  Якщо Ви бажаєте аби Ваша адреса була включена до розсилки новин від ЮФ «Такс Терра», будь ласка, напишіть «Включити в розсилку» в назві і надішліть на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .
  Будемо раді відповісти на Ваші запитання. Вищенаведена інформація призначена для ознайомлення і не