РРО: що зміниться в 2014 році?

Міндоходов і Мінфін вже давно декларують необхідність перевести максимум розрахунків у безготівкову форму.
Варто нагадати, що із вересня 2013 року НБУ обмежив граничну суму для операцій з готівкою (150 000,00 гривень). Починаючи з жовтня за відмову прийняти у споживача до оплати платіжну карту застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн.).

 

Штрафні санкції з 01 січня 2014 року почнуть застосовуватися також за ненадання до податкових органів контрольно-звітної інформації РРО в електронній формі.

Підставою для цього став наказ Міндоходов від 01 жовтня 2013 № 522 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій». Тобто, підприємці повинні використовувати нові або переоснащувати наявні РРО (наприклад, приєднавши до них модем) так, щоб вони могли передавати інформацію в податкові органи. Як відомо, усі суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, які повинні бути включені до Державного реєстру .