НБУ продовжив дію валютних обмежень до 17 травня 2014 року

До уваги податкових консультантів та платників податків - НБУ продовжує дію валютних обмежень ще на півроку.

Зокрема, 14 листопада 2013 року Правління Нацбанку прийняло дві постанови строком дії 6 на місяців до 17 травня 2014 року – ними продовжено строки дій валютних обмежень, які були введені восени 2012 р. та продовжені навесні 2013 р.
Так, Постановою №453 продовжено дію норми щодо скорочених строків розрахунків по імпортно-експортним операціям із купівлі-продажу товарів – розрахунки в період, не більше 90 календарних днів.

Інша Постанова №457 продовжує дію вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку надходжень в розмірі 50% іноземної валюти (а саме, долар США та євро). Це правило діє у випадку надходжень іноземної валюти з-за кордону на користь:
• юридичних осіб (окрім банків);
• фізичних-осіб підприємців;
• іноземних представництв (крім офіційних представництв);
• на рахунки уповноважених банків, що були відкриті для обслуговування спільної діяльності без створення юридичної особи;
• на рахунки резидентів, що відкриті за межами України.
Правило обов’язкового продажу не застосовуватиметься в наступних випадках:
1. кошти отримані на користь держави або під державні гарантії;
2. за кредитами чи позиками відповідно до міжнародних договорів України;
3. за програмами міжнародної технічної допомоги;
4. на рахунки резидентів посередників по договорам комісії, доручення, консигнації, агентських угод, що підлягають подальшому перестрахуванню.
Нагадаємо, що тимчасові обмеження по валютним розрахункам можуть встановлюватися Нацбанком строком на 6 місяців (Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»). Проте НБУ вже тричі встановлював вказані обмеження, даних про оскарження легітимності відповідних рішень НБУ на сьогодні немає.